‘בת מלך’ מפעילה כיום שני מקלטים לנשים מכל הארץ. המקלטים מאפשרים לנשים ולילדיהן להחלץ ממעגל האלימות. הפניה אל המקלטים נעשית באמצעות לשכות הרווחה, בתי חולים, משטרה, רבנים וארגונים.

'בת מלך' מעסיקה עורכות דין שמייעצות ומייצגות את הנשים בהליכי הגירושין. אנו מאמינים שייצוג הולם במערכות המשפטיות בענייני משפחה אינם פריבילגיה של גברים או נשים בעלות יכולת כלכלית אלא זכות המגיעה לכל אשה.

חובה עלינו לפרוץ את מסך השתיקה האופף את תופעת האלימות במשפחה. הגברת המודעות לבעיית האלימות במשפחה – בישראל ובקהילות יהודיות ברחבי העולם, היא צעד ראשון בטיפול בבעיה. צוות בת מלך נרתם לעשיה חינוכית ומרבה להופיע ולהרצות בפני תלמידים, רבנים, שוטרים ועוד. לתיאום הרצאה נא צרו קשר.

לעיתים, נשים אינן מוכנות מבחינה טכנית או רגשית, לעבור היישר מהמקלט לחיים עצמאיים. על מנת לאפשר לנשים יציאה מהירה מהמקלט לחיים עצמאיים, מפעילה ‘בת מלך’ מספר ‘דירות מעבר’. דירות אלה מעניקות לנשים תמיכה צמודה מחד וניהול חיים עצמאיים מאידך.

האתגר הגדול העומד בפני הנשים עם היציאה מהמקלט הנו המעבר לחיים עצמאיים נטולי אלימות. 'בת מלך' ממשיכה לסייע לנשים וילדיהן אף לאחר צאתן את המקלט כדי שיצליחו במשימה המורכבת.

בת מלך מפעילה קו סיוע עבור נשים הזקוקות למקלט או ליעוץ. הקו מאויש ע”י עובדות סוציאליות ועורכות דין מנוסות. להתקשרות חייגו 1800-292-333 או 02/6338927