ביקור של ח"כ עומר ינקלביץ׳ במקלט

מתוך דברים שכתבה ח"כ עומר ינקלביץ׳ לאחר ביקור במקלט בת מלך:

"היום ראיתי במו עיניי את המפעל הענק והמבורך הזה ואת חשיבותו. פגשתי את מ' שחוותה אלימות מבעלה וכלל לא הייתה מודעת לאופציה של מקלט; היא לא הייתה מודעת לכך שאלימות מילולית רוחנית וכלכלית זו אלימות לכל דבר; היא לא הייתה מודעת לגורמים המטפלים ולתהליכים העמוקים שעליה לעבור בכדי להבין מה מקומה ומהן זכויותיה. בדרך מקרית מישהי מסרה לה את מספר הטלפון של צילית יעקבסון הנפלאה שהנחתה אותה כיצד לפעול. ככה הגיעה מ' ל"בת מלך" וניצלה.

צריך להבין שהקושי של אישה שחווה אלימות מכל סוג, קשה שבעתיים לאשה מקהילות המיעוטים (חרדית, ערבית, בני העדה האתיופית וכד'): נשים אלו כמעט ואינן נעזרות בשירותי הסיוע הכלליים, הן אינן מודעות לאופציה של מקלט ולא יודעות לעיתים כיצד לפנות לגורמים המטפלים, הן חוששות מכתם שידבק בהן לכל החיים ויפגע בשאר המשפחה והן נתונות ללחץ חברתי גדול לפתור את הבעיה בתוך המשפחה והקהילה. מכאן החשיבות הגדולה של "בת מלך"- מקלט ייעודי מותאם לאוכלוסייה הדתית, שלוקח בחשבון את כל הקשיים הללו.

יצאתי מהיום המורכב הזה עם תחושה שנעשית כאן עבודה מותאמת מוקפדת מקצועית ואנושית, ויצאתי גם עם רצון להגביר את ההסברה ואת המודעות לנשים נפגעות. כבר לפני שבועיים פניתי לשרה לשוויון חברתי על מנת לעודד הסברה בקרב אוכלוסיות המיעוטים ואמשיך לעשות כל שביכולתי לסייע להגברת המודעות בקרב נשים."