הדרכת כלות וחתנים

כל זוג שעומד להנשא עובר הדרכת כלות וחתנים.
זה נראה כדבר סטנדרטי, שצריך לסמן עליו "וי".
במהלך השנים במפגשים שלנו עם הנשים במקלטים, ועם נשים שחוו אלימות במהלך הנישואין, גילינו כי משפטים שמדריכת הכלות אמרו לאישה לפני נישואיה נשארו בתודעתה, ופעמים רבות אף השפיעו על הפחד שלה לקום ולצאת מחיים של סבל.

ולכן כשפנו אלינו ממרכז י.נ.ר, המרכז המוביל ללימודי מקצועות הייעוץ והטיפול ומעיר ללא אלימות City without Violence באלעד להגיע להרצות בנושא אלימות במשפחה ועל פעילות המקלטים בפני מדריכות כלה בעיר – נרתמנו מיד למשימה.

המפגשים עם מדריכת הכלות הינם משמעותיים במעבר שבין חיי הרווקות לחיי הנישואין ואף אחריהם. הקשר והאמון הנבנה בין המדריכה לכלה יוצר הזדמנות לאיתור, זיהוי ומניעה בנושאים הקשורים באלימות ובפגיעות.

הגב' יעל סעד ועו"ס רויטל שובל מתכנית עיר ללא אלימות באלעד יזמו בשיתוף עם הרב אשר מלמד מי.נ.ר סדנא מיוחדת למדריכות כלה, אשר תעניק להן מודעות וארגז כלים מקצועי לאיתור זיהוי והתמודדות עם פגיעות ודפוסי אלימות של בן הזוג הן במפגשי ההדרכה לפני הנישואין והן בקשר עם הכלה לאחר הנישואין. הסדנא כללה פיתוח מיומנויות הקשבה, הכלה וליווי רגשי מותאם לצד ידע מקצועי, היכרות עם המענים הקיימים ברווחה, פאנל מקצועי עם נציגי המשטרה, הרווחה והנוער ועוד. צוות המרצים כלל את הרב מלמד, הגב' ערוסי, הגב' לוז, ד"ר ניקול דהאן, הגב' שלם ועדות אישית של אישה יוצאת מקלט בת מלך, שהשתקמה ויצאה לחיים עצמאיים אחרי חיי אלימות קשים. ראש העיר אלעד הרב פרוש אף הגיע לברך את מדריכות הכלה שלקחו חלק בתכנית